sobota, 23 marca 2019

Na wielkanocny stół

 Na mój duży, owalny stół, zrobiłam sobie taką właśnie, szydełkową serwetę. Nawiązuje ona swoją formą do symboli Wielkanocy, gdyż kojarzy  się  z kołem otoczonym  jajeczkami, większymi  i mniejszymi.  Jej średnica wynosi  75 cm. Jest więc  naprawdę duża i o wiele większa, niż  ta, ze strony gazetki szydełkowej DIANA Robótki Nr 1 z 2007 roku. Powiększenie osiągnęłam poprzez  dodanie rzędów  w kole serwety. Do wykonania użyłam  nici bawełnianych  CABLE, o gramaturze 330m w 50 gramach i szydełka nr 1.75. Zamieściłam tu zdjęcia wersji roboczej tej serwety, no i  efekt końcowy mojej pracy, czyli serwetę po usztywnieniu, położoną już na stole. Identyczną, lecz mniejszą serwetę  zrobiłam już wcześniej. Wówczas zdecydowałam się na wykonanie jajeczek kolorowych. Niestety, niektóre kordonki zafarbowały i cała  robótka  stała się bezużyteczna. Na końcu schemat graficzny i zdjęcie oryginału serwetki z   DIANY. Zdjęcia Lucyna Siring
 Wersja robocza
Tu już na stole z zasuszonymi  płatkami tulipanówPrzed usztywnieniem.
Tu zdjęcie  oryginału i poniżej schemat gragfczny.

5 komentarzy:

 1. Fajna serwetka,wzorek przygarnęłam.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna serwetka i kolorek wiosenny.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki, ze tu zaglądacie. Wzorek jest do ...przygarnięcia a serwetka ma typowy, symboliczny, wiosenny i wielkanocny charakter. Pozdrawiam ciepło Gości. Aaaa..., i ciekawa jestem Waszych serwet n a wielkanocne stoły.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo oryginalna i świąteczna. Ja dziergałam kilka do koszyczka. Wkrótce pokażę na blogu. Pozdrawiam:):):) Pozdrawiam:):):)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy wzór serwetki. Faktycznie i kolor i forma są idealne na święta. Bardzo, bardzo ładna!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz. Jest on dla mnie bardzo cenny.